Звіт
про діяльність закладу дошкільної освіти
(ясла-садок) комбінованого типу №56 Рівненської міської ради
упродовж 2019-2020 навчального року.
В 2019-2020 н.р. робота закладу дошкільної освіти була спрямована на підвищення якості освітнього процесу, забезпечення цілісного розвитку дитини, її фізичних, інтелектуальних і творчих здібностей через розв’язання пріоритетних завдань:
- удосконалення професійної компетентності педагогів з питання формування базових якостей особистості дошкільників в процесі різних видів дитячої діяльності;
- формування валеологічного світогляду і мотивація до здорового способу життя у дітей дошкільного віку через реалізацію діяльнісного підходу;
- удосконалення освітньої діяльності з дітьми з особливими освітніми потребами шляхом надання їм якісної корекційної допомоги у співпраці з педагогами, батьками та інклюзивно-ресурсним центром.
Продовжувалася робота над вивченням науково-методичної проблемної теми «Формування основ здорового способу життя у дошкільників в процесі інтеграції змісту освітньої діяльності на засадах партнерської взаємодії з батьками».
У 2019-2020 н.р. в закладі функціонували 14 груп: 2 групи раннього віку, 12 груп – дошкільного віку, з них 3 групи логопедичні для дітей з проблемами мовлення. Чисельність дітей у групах становила 387 чол.
Окрім того, у 2019-2020н.р. в закладі дошкільної освіти виховувалися 85 дітей пільгової категорії, з них: 24 дитини, батьки яких є учасниками АТО, 15 дітей з інвалідністю, 42 дитини з багатодітних сімей, 4 дитини з малозабезпечених сімей (на 6 чол. зменшилась загальна кількість пільгових категорій у порівнянні з 2018-2019н.р. ).
У закладі безкоштовно харчувалися 43 дітей з них: 24 дитини, батьки яких є учасниками АТО, 15 дітей з інвалідністю, 4 дитини з малозабезпечених сімей; 42 дитини з багатодітних сімей забезпечені пільговою оплатою в розмірі 50% вартості одного дня за харчування.
Вартість утримання однієї дитини в закладі дошкільної освіти №56 становила в 2019 році 24009, 50 грн.
З 01 вересня 2019 року в логопедичних групах №№2,3,7 було обстежено і взято на облік 53 дитини. Всі діти з важкими вадами мовлення (ЗНМ І, ІІ, ІІІ рівнів). В результаті планомірної корекційно-розвиткової роботи педагогами на кінець 2019-2020 н.р. виправлено та покращено мовлення 53 дітей. З них: 16 дітей продовжуватимуть навчання у закладах загальної середньої освіти, 37 дітей будуть відвідувати логопедичні групи закладу у наступному році.
Адміністрацією закладу вжитті заходи щодо охоплення навчання дітей 5-річного віку, які виховуються в умовах сім’ї для здобуття дошкільної освіти та підготовки їх до школи. Впродовж року 14 дітей були охоплені альтернативними формами дошкільної освіти, з них: 2 дітей отримували кваліфіковану допомогу через консультативний центр, 12 дітей відвідували центри розвитку дитини за бажанням батьків.
Впродовж 2019-2020 н.р. заклад дошкільної освіти відвідували 117 дітей 6-го року життя. Із кількості 117 дітей:
- 109 дітей підуть до школи,
- 8 дітей залишаються в ЗДО з них: у 4 дітей наявні протипокази, 2 дітей за віком, 2 дітей за бажанням батьків.
Заклад дошкільної освіти повністю укомплектований педагогічними кадрами: директор, вихователь-методист, практичний психолог, 25 вихователів, 3 вчителі-логопеди, 2 музичних керівники, 1 інструктор з фізкультури, 2 керівники гурткової роботи.
Всього: 36 педагогів.
Якісний склад педагогічних кадрів станом на 01.06.2020р.
за освітою із 36 педагогів:
- вища педагогічна (спеціальна) – 29 педагогів – 81 %
- вища педагогічна – 3 педагогів – 8 %
- середня спеціальна – 4 педагогів – 11 %
За рівнем кваліфікації із 36 педагогів:
- спеціаліст вищої категорії – 16 педагогів – 45% з них : 1 педагог має звання «старший вихователь», 1 педагог – звання «вихователь-методист»;
- спеціаліст І категорії – 3 педагогів – 8 %
- спеціаліст II категорії – 3 педагоги – 8%
- спеціаліст – 14 педагогів – 39 %.
Якісний склад вихователів за освітнім рівнем у порівнянні з минулим залишився незмінним. Кваліфікаційний рівень педагогів зріс на 16%.
В закладі дошкільної освіти створені комфортні умови для повноцінної організації життєдіяльності дітей з метою їх всебічного розвитку. Ігрове предметно-просторове розвивальне середовище оснащене відповідно до Примірного переліку ігрового та навчально-дидактичного обладнання для закладів дошкільної освіти (наказ №1633 від 19.12.2017р.). Проведений моніторинг оснащення ігрового предметно-просторового середовища груп показав, що у порівнянні з 2018-2019 н.р. показники покращились на 10%. Таким показникам сприяв конкурс ігрових осередків груп за технологією «Стіни, стеля, підлога, які говорять» (лютий 2020р.)
Освітня діяльність в закладі дошкільної освіти була спрямована на реалізацію змісту Базового компонента дошкільної освіти та виконання завдань Програми розвитку дитини дошкільного віку «Я у світі», освітньої програми «Впевнений старт», забезпечуючи цілісний підхід до формування особистісного розвитку дитини.
Колегіально вирішувались актуальні питання організації освітнього процесу на засіданнях педагогічних рад, зокрема: «Комплексність виховних впливів на формування базових якостей особистості дошкільників» (№2 листопад 2019р.), «Реалізація діяльнісного підходу до формування валеологічного світогляду дошкільників» ( №3, лютий 2019р.).
У зв’язку з епідеміологічною ситуацією, що сталася в Україні, з метою запобігання поширення короновірусної хвороби, питання, які виносилися на засідання педагогічної ради №4, педагоги розглянули в онлайн-режимі.
Удосконалення теоретичних знань з практичним досвідом комплексно поєднувались через групові та індивідуальні форми методичної роботи, які сприяли забезпеченню диференційованого підходу до реалізації пріоритетних завдань 2019-2020н.р.
Педагогічні читання «Розвиток особистості дитини за літературними творами В.Сухомлинського» (22.10.2019р.), навчальний тренінг «Компетентнісне навчання і партнерська взаємодія – головні умови у формуванні базових якостей особистості » (27.11.2019р.) сприяли навчанню практичним навичкам педагогів взаємодіяти з дошкільниками на партнерських засадах і формувати у них базові якості особистості, передбачені Базовим компонентом дошкільної освіти.
В процесі семінару-практикуму «Формування валеологічного світогляду щодо здорового способу життя через дію до пізнання» (29.01.2020р.) педагоги через інтерактивні ігри і вправи усвідомили значимість даного питання та визначили, що домінантними освітнього процесу мають бути оздоровчі завдання, а здоров’я становити якісну передумову безпеки життєдіяльності.
Психолого-педагогічний тренінг «Способи мотивації дошкільників до дії щодо зміцнення та збереження власного здоров’я» (20.02.2020р.) показав сутність повсякденної праці , яка відбувається інтегровано не тільки під час занять, а має на меті оздоровчу спрямованість і практичну значимість.
Колективні перегляди інтегрованих занять (27.11.2019р., 27.02.2020р.) стали школою надбання педагогічного досвіду, формування інноваційної компетентності педагогів закладу.
В закладі створені умови для варіативності навчання та вжиті заходи щодо впровадження інноваційних технології, авторських програм та методик через активне проведення різних форм роботи. Аналіз освітньої діяльності, результати діагностики вказують на те, що у 2019-2020н.р. покращився показник впровадження проектної діяльності на 15%, методики художньо-мовленнєвої діяльності Н.Гавриш на 8% , корекційних та здоров’язберігаючих технологій на 10%, технології образотворчої діяльності на 25%. Освітня діяльність в старшій групі №11 за програмою «Впевнений старт», яка спрямована на особистісний розвиток дітей дошкільників дала можливість втілити нові підходи в організації дитячої життєдіяльності. Рівень інноваційної компетентності педагогів зріс на 15%.
Про результативність роботи над проблемною темою «Формування основ здорового способу життя у дошкільників в процесі інтеграції змісту освітньої діяльності на засадах партнерської взаємодії з батьками» свідчать такі напрацювання:
- започаткована робота з проведення спільних з батьками валеологічних проектів 1 раз у квартал;
- психолого-педагогічні тренінги з працівниками ЗДО та дітьми із відпрацювання життєвих навичок необхідних для охорони і зміцнення здоров’я та безпеки життєдіяльності;
- продовжується проведення майстер-класів для батьків, спільних з родинами вихованців спортивних свят «Тато, мама, я спортивна сім’я» (1 раз у квартал);
- розроблені методичні порадники для батьків та педагогів з надання дітям знань про основи здоров’я «Про себе знати, про себе треба дбати».
Все це позитивно вплинуло на забезпечення системного підходу до формування у дітей ціннісного ставлення до власного здоров’я і мотивації щодо здорового способу життя.
09 жовтня 2019 року на виконання спільного наказу МОН України і ДСНС України від 20 вересня 2019 року № 1219/546 «Про підготовку та проведення практичного семінару» заклад взяв участь у Всеукраїнському практичному семінарі з питань організації діяльності базових (опорних) з питань цивільного захисту і безпеки життєдіяльності закладів загальної середньої та дошкільної освіти області. Під час семінару презентовано роботу з питань цивільного захисту і безпеки життєдіяльності у закладі відповідно до вимог Положення про організацію діяльності опорного з питань ЦЗ та БЖД закладу у мережі закладів освіти Рівненської області.
27 жовтня 2019 року на базі закладу проведено методичне об’єднання для вихователів міста з питання логіко-математичного розвитку. Педагоги Молчанова Т.В., Левчук О.Л., Нагорнюк Н.О. змістовно розкрили питання «Розвиток базових якостей дитини дошкільного віку в процесі виконання математичних завдань» через заняття з дошкільниками, практичну роботу з слухачами методичного об’єднання.
Проведений моніторинг стану захворюваності за 2019р. вказує на те, що зменшилась загальна захворюваність на 275 випадки (59), зменшились захворювання органів дихання на 193 випадки (41), зменшилась інфекційна захворюваність на 83 випадки (5), збільшилися інші захворювання на 1 випадків (13), тонзилітом хворіла 1 дитина, пневмонією 3 дитини, бронхітом 11 дітей, ГРВІ – 16 дітей, іншими ГРВІ – 10 дітей, на кір хворіла 1 дитина, скарлатиною – 1 дитина, сальмонельозом – 2 дитини, ГЕК – 1 дитина.
Кількість дітей, які займалися в основній групі здоров’я, в порівнянні з минулим роком, зменшилась на 10 – 379 (97,9 %) дітей; в підготовчій групі зменшилась на 3 – 3 (0,8%) дітей, збільшилась кількість дітей, які займалися в спеціальній групі на 3 – 5 (1, 3%) дітей.
У закладі дошкільної освіти №56 за бюджетні кошти організовані гуртки англійської мови в старших групах №№ 6,11,14 та художньої творчості у всіх дошкільних групах закладу.
- 117 (100%) дітей 6-го року життя, груп №№ 2,3,7,6,11,14 були охоплені гуртком англійської мови;
- 96 (25%) дітей молодшого, середнього, старшого дошкільного віку відвідували гурток художньої творчості.
Додатково, відповідно до запитів батьків та заяв, за батьківські кошти організовано роботу :
- гуртка «Англійської мови» (гр..№8,9,10, 5, 12,13, 2,3,7),
- гуртка «Хореографії» (гр. №5,6,7, 8,9,10,11,12,13,14),
- гуртка «Ритмічної гімнастики» (гр.. №2,3,5 ,7,8,9,10,11,12 ,14),
- гуртка «Вчимося говорити правильно» (гр..№5,6,8,9,10,11,12,13,14),
- гуртка «Вчимося читати» (гр..№№2, 5,6, 11,12,13,14).
Впродовж 2019-2020 навчального року додатковими освітніми послугами було охоплено 342 дитини. З них відвідували:
- 89 (23%) дітей молодшого і середнього дошкільного віку гурток англійської мови;
- 121 (31%) дітей гурток хореографії;
- 31 (8%) дітей логопедичний гурток;
- 37 (10%) дітей гурток ритмічної гімнастики;
- 64 (17%) дітей гурток читання.
Середній показник відвідування дітьми гуртків у місяць становить 296 дітей.
Результативність гурткової роботи, компетентність педагогів та індивідуальні досягнення дітей, які відвідують гуртки, показують Дні відкритих дверей, творчі звіти педагогів, музичні номери на святкових ранках.
Впродовж року організація додаткових освітніх послуг дозволила залучити кошти спеціального фонду на зміцнення матеріально-технічної та навчально-методичної бази закладу у сумі 62000, 62 грн.
Впродовж року адміністрація закладу спільно з профспілковим комітетом ефективно працювали над впровадженням державної політики в галузі охорони праці та безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу:
- наявні необхідні документи, які регулюють організацію роботи з питань охорони праці, безпеки життєдіяльності;
- створена служба охорони праці, яка сприяє удосконаленню діяльності у цьому напрямку кожного структурного підрозділу і кожного працівника;
- на кожному робочому місці наявні посадові, робочі інструкції з охорони праці працівників та інструкції за видами робіт;
- вчасно проводяться інструктажі з охорони праці, безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки , про що свідчать записи в журналах;
- зроблена повірка 13 вогнегасників (липень 2019р.)
- зроблена повірка 7 пожежних кранів (лютий 2020р.)
- всттановленні протипожежні двері (грудень 2019р.)
- здійснена повірка пожежного гідранта (серпень 2019р.)
- щомісячно проводиться обстеження електрообладнання та внутрішнього електричного освітлення, про що свідчать записи в журналах.
Впродовж 2019-2020 навчального року колектив закладу дошкільної освіти спільно з батьківським комітетом, Радою закладу працював над вирішення педагогічних, організаційних та господарських завдань. Керівником закладу створювались сприятливі умови для утвердження відкритої і демократичної державно-громадської системи управління закладом, поєднання державного і громадського контролю за прозорістю прийняття й виконання управлінських рішень, запровадження колегіальної етики управлінської діяльності що базується на засадах взаємоповаги, рівності та партнерства.
Батьківські комітети груп брали активну участь у загальних зборах закладу, вносили пропозиції щодо покращання освітнього процесу та матеріально-технічної бази закладу. Придбані матеріали та обладнання за батьківські кошти оприбутковувалися у триденний строк та щоквартально оприлюднювались на сайті закладу.
Заклад дошкільної освіти самостійно здійснює бухгалтерський облік та складає фінансову і бюджетну звітність з виконання кошторису (ст.56 та 58 Бюджетного кодексу України).
Фінансування розвитку матеріально-технічної бази ЗДО №56
здійснювалось:
За бюджетні кошти:
- придбання гігрометрів 675 грн.
- канцтовари 2297,50 грн.
- навчання працівників 1091, 96грн.
- технічне обслуговування офісної техніки
(заправка картриджів) 530 грн.
- послуги з обслуговування протипожежного обладнання 720 грн.
- послуги з встановлення протипожежних дверей 9300 грн.
- послуги з сервісного обслуговування вузла обліку
теплової енергії 2200 грн.
- послуги пов’язані з програмним забезпеченням 1100 грн.
- передплата періододичних видань 3900, 5грн.
- медикаменти та медичне обладнання 10045,98грн.
- миючі засоби 1500грн.
- ремонт газонокосилки 2110 грн.
- придбання будівельних матеріалів 12899, 97 грн.
- поточний ремонт даху 1780034,93 грн.
Всього: 188080,91 грн.
Фактичні видатки бюджетних коштів :
- Оплата комунальних послуг:
- водопостачання 29070,71 грн.
- електроенергія 174388,32 грн.
- пара та гаряча вода 552473,87 грн.
- Укртелеком 4405,42 грн.
- КАТП-1728 11249,79 грн.
Всього: 771588,11грн.
- Заробітна плата працівників: 5601420,00 грн.
За батьківські внески:
- придбано і оприбутковано матеріалів та обладнання 114240,49 грн.
За кошти спеціального фонду:
(оплата батьків за додаткові освітні послуги)
- навчання персоналу 1104,21 грн.
- заправка картриджів 1584 грн.
- підписка періодичних видань 5071,50 грн.
- будівельні матеріали – 20065,50 грн.
- водопостачання – 6457,27 грн.
- електроенергія – 27718,14 грн.
Всього : 62000,62грн.
Детальний щомісячний звіт про матеріали та обладнання, що придбані за батьківські кошти та оприбутковані закладом дошкільної освіти розміщений на сайті ЗДО №56 в розділі Інформаційна відкритість закладу (Фінансова звітність).
Директор ЗДО №56 Онокало Тамара Валер’янівна
Червень, 2020р.